Jdi na obsah Jdi na menu

kniha hostů

 sem můžete psát své příspěvky, poznámky a komentáře:)

img_2250.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahojky

(Tom, 18. 9. 2014 21:13)

mě se tihle paťatý hafíci vcelku líbí, máme tu dvě welšandy kámošky. Jinak jsem si přečetl článek zda s PP nebo bez něj. A ono je to sporné. My máme léta šeltičky. Když nám před pěti lety umřel pejsek, sháněli jsme štěně. První tři chovatelé (chovatelské stanice) nám odmítli štěně prodat, protože jsme předem řekli, že nikdy nepůjde na žádnou výstavu. Nakonec jsme našli chovatele, co byl ochoten jedno čtěně ze 4 prodat i stím, že zmizí z výstavních mol. A výsledek ? Náš Renda si lítá po výletech, je spokojený a majitelé tří zbylých jsou nešťastní, protože nakonec ani jeden z jejich psů nemá tu správnou certifikaci pro výstavy.
A máme ještě jednoho pejska, taky s PP, kterého jsme si vzali od majitele ve třech letech, protože mu na výstavách nepřinesl kýžené úspěchy. Takže shrnuto : z vlastních zkušeností chovné stanice "vyrábí" štěňata na reklamu a biznys, množitelé na kšeft . Je v tom rozdíl ? Teď nemluvím o podmínkách, jaké ty psi mají, ale o lidech.
Ale jinak se mějte fajn a jednou, až nači pejsci odejdou za kamarády na nebeskou louku, třeba si pořídíme toho s paťatýma nožkama.

Re: ahojky

(Lenka R., 11. 10. 2014 11:22)

Dobrý den,
děkuji za Váš příspevek. Myslím si, že drobný rozdíl mezi chovatelem a množitelem je, i když jak říkáte, oba chtějí na štěňatech vydělat. Myslím si, že rozdíl je v kvalitě života chovné feny a štěňat. Chovatel se snaží vydělat na kvalitě štěňat, množitel na kvantitě, což samozřejmě může vést k tomu, že štěňata natož pak chovná fena nedostávají vše, co by dostávat měli pro to, aby měli kvalitní start do života (v případě feny, kvalitní život). Vím, že jste nechtěl mluvit o podmínkách života psů, ale na nich přece záleží nejvíc. To je, oč tu běží. Samozřejmě každý člověk je jiný a každý to dělá po svém. Někteří chovatelé výstavami žijí, tak se jim pak nemůžete divit, že je jim líto, když svá tak vymazlená štěňata, která by určitě měla spoustu výstavních úspěchů a kvůli kterým jeli narkývat fenku přes půl světa, mají prodat někomu, kdo je má jen na mazlíčka. Ale to už záleží na chovateli. Myslím, že nejduležitější pro chovatele by mělo být, aby věděl, že štěně se bude mít dobře, ať už na výstavy chodit bude nebo ne. Ale o tomhle by se dalo diskutovat do nekonečna:)
Pohlaďtě za mě Vaše pejsky a mějte se krásně:)

Pozdrav

(Ivča, 17. 5. 2013 21:04)

Super feňulka a super panička :-) ať se vám holky jen a jen daří, už se těším na prťata. :-)

Gratulace

(Lenka, 12. 5. 2013 21:54)

Leni,
Moc krasna stranka. Gratulujeme ,

Blahopřeji

(Jana, 12. 5. 2013 20:38)

Tak všichni z Vinohrad blahopřejeme k založení chovné stanice a ke vzniku stráneček.Vypadají skvěle,jen tak dál.